Tutoriály

Když jsem se začínal učit s videem, tutoriály byl můj hlavní zdroj informací. Videocopilot 4ever! Nuže, když jsem se po chvíli něco málo naučil, přišlo mi fajn zkusit to zase předat někam dál.

Záležitost jsem pojmenoval „After – Fruity – Tuty“, protože mi to přišlo jako nesmírně fresh a cool pojmenování tutoriálů. Sice 90 % lidí nebude tušit, o co se jedná, takže při surfování internetem, když na to omylem narazí, to budou zcela ignorovat, ale já mám čisté svědomí, protože snaha byla.

After = After Effects (prozatím všechny tutoriály jsou o Afterech, jelikož většinu aktuální projektů v nich upravuji, tudíž jsem se rozhodl spojit produktivní s produktivnějším)

Fruity = Fruity Loops (FL Studio)

Tuty = Tajemná slovní hříčka hodná vytesání na kamennou desku budoucím generacím. Děsivé.

Vždycky mě na tutoriálech štvalo, jak neefektivně a nudně je většina z nich udělaná (kromě těch leaderů, jako například výše zmíněný VC) – na začátku minimálně pět minut mluvení a mluvení o historii svého rodu, následně jádro tutoriálu – člověk se evidentně účastní soutěže o co nejmonotónnější tón hlasu, nemá předem připravený text a mluví z patra, tudíž se během tutoriálu dvanáctkrát (v průměru. Věřte!) zasekne v půlce věty. Když následně během tutoriálu usnete (jakože většinou ano), na konci vás probudí hláška typu „Díky, že jste se podívali na můj tutoriál a pokud se vám líbil, dejte mi like, nebo odběr“. Jasně. To je důvod, proč koukáme na tutoriály. Koukáme na tutoriály, abychom obohatili autora zhlédnutím a likem/odběrem. Vůbec se na ně nekoukáme proto, abychom ze z něj něco naučili a pak tedy případně děkovali my autorovi.

Já se do svých tutoriálů vždy snažím narvat maximum informací za  krátkou dobu, proto jsou trochu rychlé a schválně udělané tak, aby si je divák pozastavoval a různě vracel – je to možná otrava, ale přijde mi to (vzhledem k tomu, že prostě popisuji to, co dělám) produktivnější, než monotónně říkat „Teď si uděláme kompozici. Dáme do ní video. Dáme na něj efekt. Hotovo. Dejte mi lajk.“.

Zde je tedy YouTube playlist tutoriálů. Pro ostatní info sleduje Novinky a Videotvorbu, kam budu průběžně dávat making-of články: